SPENSERS

Фото Назад
  • Top news ukr
  • 20-03-2020

Звільнення від плати за землю та податку на нежитлову нерухомість

foreword

Платників податку звільнили від плати за землю та податку на нежитлову нерухомість на період дії карантину.

Так, Законом України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо підтримки платників податків на період здійснення заходів, спрямованих на запобігання виникнення і поширення короновірусної хвороби (COVID-19)» встановлено, що


плата за землю (земельний податок та орендна плата за земельні ділянки державної та комунальної власності), що використовуютьсяфізичними або юридичними особами в  господарській  діяльності

не нараховується та не сплачується за період з 1 березня по 30 квітня 2020 року (ст. 524 п.10 р.XX ПКУ) .

Крім того, у період з 1 березня по 30 квітня 2020 року, від оподаткування податком на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, звільняються об’єкти нежитлової нерухомості (ст.525 п.10 р. XX ПКУ).

Юридичні особи, що подали податкову декларацію мають право подати уточнюючу податкову декларацію в якій відобразити зміни податкового зобов’язання за відповідні місяці.

Фізичним особам – перерахунок здійснюється контролюючим органом.Нагадаємо, що платниками податку на нерухомість (нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки) є фізичні та юридичні особи, в тому числі нерезиденти, які є власниками об’єктів житлової та/або нежитлової нерухомості.
Ставки податку для об’єктів житлової та/або нежитлової нерухомості, що перебувають у власності фізичних та юридичних осіб, встановлюються за рішенням сільської, селищної, міської ради або ради об’єднаних територіальних громад, у розмірі, що не перевищує 1,5 відсотка розміру мінімальної заробітної плати (МЗП), встановленої на 1 січня звітного року, за 1 квадратний метр.

Податок за житлову нерухомість, що перебуває у власності фізичної особи сплачується за кожен квадратний метр понад норму встановлену п. 266.4.1. ПКУ, а саме:

За наявності у власності платника податку об’єкта (об’єктів) житлової нерухомості, загальна площа якого перевищує 300 квадратних метрів (для квартири) та/або 500 квадратних метрів (для будинку), сума податку збільшується на 25000 гривень на рік за кожен такий об’єкт житлової нерухомості (податок на розкіш).

Відповідно до Рішення Київської міської ради № 242/5629, ставка податку на нерухомість (МЗП за 1 кв. метр) в м. Києві у 2020 році складає:

Раніше ми також писали, що окрім податкових пільг, Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19) було визнано карантин форс-мажорною обставиною.

Згідно Цивільного та Господарського кодексів, сторона, яка зазнала впливу форс-мажорних обставин, звільняється від відповідальності за невиконання або неналежне виконання своїх зобов’язань за Договором, для цього підприємству необхідно буде отримати Сертифікат про форс-мажорні обставини у Торгово-промисловій палаті України (ТПП).

Крім того ми радимо попередньо звернутися до контрагента з відповідним письмовим повідомленням та запропонувати внести зміни до договору, у зв’язку з форс-мажорними обставинами.

Матеріал підготувала Зоя Красюк, ассоційований партнер, керівник практики нерухомості та земля.

Звертайтесь із запитаннями та за наданням консультації за номером +38 044 288 83 83, office@spensers.com.ua

Recent News

VIEW ALL NEWS