Уряд заборонив здійснення пасажирських авіаперевезень, метою яких є туризм.
Авіакомпанії чи не найпершими відчули на собі наслідки карантину. Деякі консультанти припускають навіть банкрутство багатьох авіакомпаній. Остаточні наслідки ми побачимо вже після закінчення пандемії та карантину.
23 березня Уряд своєю Постановою № 228 «Питання перевезень авіаційним транспортом» постановив заборонити з 12 год. 00 хв. 24 березня 2020 р. до 3 квітня 2020 р.:
- прийняття та відправлення повітряних суден, що виконують пасажирські перевезення осіб, які здійснюють подорож з туристичною метою;
- прийняття та відправлення повітряних суден, що виконують пасажирські перевезення, крім перевезень, які здійснюються через державне підприємство “Міжнародний аеропорт “Бориспіль” або у разі неможливості прийняття та відправлення повітряних суден державним підприємством “Міжнародний аеропорт “Бориспіль” — через державне підприємство “Міжнародний аеропорт “Львів” імені Данила Галицького” як резервне.
У разі необхідності задоволення державних потреб прийняття та відправлення повітряних суден, що виконують пасажирські перевезення, здійснюється за погодженням з відповідним міністерством.
З текстом Постанови можна ознайомитись за посиланням:
Крім скасування рейсів авіаперевізникам ще доведеться вирішити питання з пасажирами щодо відшкодування вартості квитків. В своїй діяльності авіаперевізники керуються, зокрема, Правилами повітряних перевезень та обслуговування пасажирів і багажу, затверджених Наказом Державної авіаційної служби України від 26.11.2818р. № 1239. Даними Правилами передбачено, що у разі скасування рейсу пасажирам має бути запропоновано на вибір:
- відшкодування вартості повітряного перевезення впродовж семи днів, яке має бути виплачене готівкою, електронним банківським переказом, банківськими дорученнями або банківськими чеками чи (за наявності засвідченої у письмовій формі згоди пасажира) у вигляді дорожніх чеків та/або інших послуг, повної вартості квитка за ціною, за якою його придбано, за невикористану частину квитка та за використані частину або частини квитка, якщо рейс більше не задовольняє потреби пасажира, а також забезпечити (за потреби) зворотний рейс до початкового пункту відправлення за першої можливості;
- зміну маршруту, яка має здійснюватися за відповідних транспортних умов: до кінцевого пункту призначення – за першої можливості чи до кінцевого пункту призначення – у пізніший час за бажанням пасажира та за умови наявності вільних місць.
Однак, існує ще комерційна політика авіакомпаній, в тому числі щодо відшкодування вартості квитків. На своїх сайтах авіакомпанії вже розмістили оголошення. Крім стандартної можливості отримати грошові кошти за скасований квиток, надається можливість перебронювання на дати після 4 квітня, обмін на промокод з можливістю придбати інший квиток. На сайтах також відображено процедуру подання відповідних заяв.
Майя Святашова
Радник, керівник практики податкових спорів
Recent News

Скасувати не можна залишити
News/
- 16-04-2021

Позов про визнання договору дарування житла недійсним
News/
- 07-04-2021

SPENSERS у справі за позовом ТОВ «Ворнер мьюзік Україна»
News/
- 02-04-2021

Legal Prime 2020. Spensers отримали визнання
News/
- 18-01-2021

Як повернути передоплату за туристичну подорож?
News/
- 07-12-2020