SPENSERS

Фото Назад
  • Top news ukr
  • 04-03-2020

Spensers здійснили представництво інтересів клієнта у Великій палаті Верховного Суду

foreword

Spensers здійснили представництво інтересів клієнта-засновника великого виробничого підприємства в Івано-Франківській області у Великій палаті Верховного Суду у справі щодо визнання недійсним рішення загальних зборів учасників і скасування державної реєстрації змін до статуту ТОВ.

01 жовтня 2019 року Велика палата Верховного суду своєю ухвалою у справі № 909/1294/15 задовольнила позов клієнта і визнала недійсним рішення загальних зборів учасників ТОВ щодо передачі частки третій особі і скасувала державну реєстрацію змін до статуту ТОВ, а також реєстраційний запис щодо зміни складу учасників ТОВ.

Цей проект вплине на розгляд аналогічних корпоративних спорів.

Суть спору:

У 2014 році частка в ТОВ в 100% розмірі була відчужена учасником-фізичною особою третій особі на підставі заяви (підпис учасника ТОВ належала не цьому учаснику, проте даний факт не був врахований судом при розгляді справи). При цьому, передача частки не оформлялося сторонами шляхом підписання цивільно-правового договору.

Як зазначила Велика палата ВС в своїй постанові від 01.10.2019г р. – будь-яка угода щодо відчуження частки є двосторонньою, тобто для укладення угоди необхідна згода учасника, який відчужує частку, і згода особи, яка придбає частку.

В судовому засіданні Відповідач стверджував, що частка йому була подарована. Разом з тим, відповідно до вимог ч. 3 ст. 717 ЦК України, договір дарування майнового права укладається у письмовій формі. У разі недодержання письмової форми, даний договір є нікчемним.


Таким чином, склад Великої палати ВС взяла до уваги аргументи позивача щодо відсутності доказів, які могли б підтвердити достовірність факту відчуження їм корпоративних прав на підставі вільного волевиявлення, зокрема укладеного сторонами цивільно-правового договору дарування.

Команда Spensers, що супроводжула угоду, включала: керуючий партнер Загарія В.М., радник Святашова М.С., старший юрист Штогрин С.В.

Recent News

VIEW ALL NEWS