SPENSERS

Фото Назад
  • Top news ukr
  • 07-04-2021

Позов про визнання договору дарування житла недійсним

foreword

Верховний Суд зазначає, що подібність правовідносин означає, зокрема, тотожність об`єкта та предмета правового регулювання, а також умов застосування правових норм. Зміст правовідносин з метою з`ясування їх подібності в різних рішеннях суду касаційної інстанції визначається обставинами кожної конкретної справи (Постанова ВС від 29.03.2021 року, у справі № 369/13272/18-ц).

Позивач звернувся до колишньої дружини з позовом про визнання договору дарування квартири недійсним. Юридична компанія SPENSERS стала на захист Відповідача на стадії перегляду судового рішення в апеляційному порядку.

Після тривалого розгляду справи, радник Юридичної компанії SPENSERS Олександр Камбуров зібрав достатні докази та захистив право власності Відповідача на подаровану колишнім чоловіком квартиру.

У Постанові від 29.03.2021 року, у справі № 369/13272/18-ц, Верховний Суд дійшов висновку, що Позивач, який оспорює правочин, мав довести, що за відсутності тяжкої обставини (хвороби) правочин не було б вчинено взагалі або вчинено не на таких умовах.

За договором дарування обдарований безвідплатно набуває у власність майно і цим правочином не встановлюється обов`язок обдарованого вчинити або не вчиняти на користь дарувальника або іншої особи будь-яку дію, а отже, правильним є висновки судів про те, що цей правочин не може вчинятися на вкрай невигідних умовах з огляду на те, що цей правочин не є оплатним.


Крім того Верховний Суд зазначає, що подібність правовідносин означає, зокрема, тотожність об`єкта та предмета правового регулювання, а також умов застосування правових норм. Зміст правовідносин з метою з`ясування їх подібності в різних рішеннях суду касаційної інстанції визначається обставинами кожної конкретної справи.

Адвокати Юридичної компанії SPENSERS завжди раді надати професійну правничу допомогу, зокрема, у справах щодо захисту права власності.

Recent News

VIEW ALL NEWS