SPENSERS

Фото Назад
  • Top news ukr
  • 25-03-2020

МОЖЛИВІ СПОСОБИ ПОВЕРНЕННЯ В УКРАЇНУ

foreword

Cамостійно власним автомобілем


В’їзд в Україну можливий, проте необхідно враховувати обмеження у транзитних країнах.

Інтерактивна карта актуальних даних щодо роботи пунктів пропуску на державному кордоні України доступна за посиланням на сайті Нової Митниці.

Багато країн запроваджують спеціальні режими перетину кордонів і обмежують пересування всередині своїх регіонів. Ознайомитись з оперативною інформацією щодо обмежень у різних країнах можна на сайті МЗС.

foreword

Спеціальними нерегулярними рейсами (авіа, залізниця)

Необхідно зареєструватися у системі ДРУГ. Це спеціальна система Міністерства закордонних справ України, в яку потрібно внести свої дані і повідомити МЗС та закордонні дипломатичні установа України про своє перебування у певній країні. Обов’язково потрібно вказати країну перебування, і надати якомога більше інформації про суть вашої проблеми в розділі “Коментар до подорожі”. Зокрема, це суттєво спрощує збір даних для формування списків громадян України, які мають термінову потребу повернутися в Україну в період обмежень.

Звернутися до посольства чи консульства у країні перебування електронною поштою чи за телефоном гарячої лінії, які вказані на їхній офіційній сторінці.

В електронному листі на e-mail дипломатичної установи необхідно зазначити:

foreword

ПРОЦЕДУРА ПОВЕРНЕННЯ


МЗС разом із закордонними дипломатичними установами України збирають інформацію про громадян України, які знаходяться у різних державах та бажають повернутися в Україну.

Списки громадян, які мають термінову потребу повернення в Україну спеціальними нерегулярними рейсами, формуватиме посольство або консульство у країні перебування.

Як тільки назбирується достатня кількість людей (поріг не врегульований), приймається рішення про здійснення нерегулярного рейсу.

Органи зв’язуються із людьми, які подали заявку за вказаними контактними даними із повідомлення про нього та алгоритмом дій щодо повернення.

Україна визначила точки-хаби, з яких громадяни України гарантовано зможуть дістатись до України за пільговими цінами: Стамбул, Прага, Берлін, Варшава, Перемишль, Відень, Братислава, Рига, Вільнюс.

На кордоні громадяни повинні пройти перевірки та підписати декларацію із зобов’язанням дотримуватися карантину. Відповідальність за порушення режиму – штраф або ув’язнення до 5 років.

Матеріал підготовлений Христиною Цимбалюк.

Recent News

VIEW ALL NEWS