SPENSERS

Фото Назад
  • News
  • 19-05-2020

Порядок оплати праці під час простою у зв’язку з карантином

foreword

30.03.2020 набув чинності Закон України № 540-IX “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на забезпечення додаткових соціальних та економічних гарантій у зв’язку з поширенням коронавірусної хвороби” (далі – “Закон № 540-IX), який вніс ряд уточнень та нововведень, зокрема, до деяких положень Кодексу законів про працю стосовно простою.

Наприклад, встановив порядок оплати праці під час простою у зв’язку з карантином, врегулював режим дистанційної роботи, а також можливість введення гнучкого режиму робочого часу, що ми детальніше розглянемо нижче.

foreword

Як оплачується простій не з вини працівника?

Законом № 540-IX було врегульовано режим оплати праці під час простою не з вини працівника (в тому числі, простою, який було введено через карантин). Передбачається, що час такого простою оплачується з розрахунку не нижче від двох третин тарифної ставки встановленого працівникові розряду (окладу). Також зберігаються обов’язкові виплати: доплати за ступінь, звання, стаж (за наявності).

Зверніть увагу, якщо на підприємстві укладався колективний договір, в ньому можуть бути передбачені інші умови оплати праці під час простою не з вини працівника.

foreword

Як працівнику оплачується лікарняний в період простою?

Законом України “Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування” (ст. 22) передбачено, що допомогу по тимчасовій непрацездатності надають застрахованій особі у формі матеріального забезпечення, яке повністю або частково компенсує втрату заробітної плати (доходу), зокрема, в разі тимчасової непрацездатності внаслідок захворювання або травми, на період перебування у закладах охорони здоров’я, а також на самоізоляції під медичним наглядом.

В ситуації, коли під час простою підприємства не з вини працівника передбачено вихід працівника на роботу, тоді у зв’язку із настанням тимчасової непрацездатності ним буде втрачено право на таку виплату (оплату за час простою). Такому працівнику призначається допомога по тимчасовій непрацездатності на підставі виданого листка непрацездатності.

Така допомога по тимчасовій непрацездатності має оплачуватися згідно з графіком роботи. Час простою не виключається з розрахункового періоду, а заробітна плата, нарахована за час простою, враховується при розрахунку середнього заробітку для нарахування лікарняних листків.

foreword

Чи потрібна згода працівника на переведення на іншу роботу під час оголошення простою в період карантину?

Так! Кодексом законів про працю визначається, що у разі простою працівники можуть бути переведені з урахуванням спеціальності і кваліфікації на іншу роботу на тому ж підприємстві на весь час простою або на інше підприємство, але в тій самій місцевості на строк до одного місяця за їх згодою (ст. 34 КЗпП).

Recent News

VIEW ALL NEWS