SPENSERS

Фото Назад
  • Експертна думка
  • 19-05-2020

Введення простою. Зміни законодавства.

Українським законодавством визначено, що простій це – зупинення роботи, викликане відсутністю організаційних або технічних умов, необхідних для виконання роботи, невідворотною силою або іншими обставинами (ст. 34 Кодексу законів про працю України).

Простій може бути введено з ініціативи роботодавця без погодження з працівниками. Варто зазначити, що залежно від причини введення простою, роботодавець може встановити простій як всього підприємства, так і окремих його підрозділів.

Введення простою оформлюється наказом роботодавця, в якому мають бути зазначений перелік працівників, до яких застосовується простій, порядок оплати простою, причини, які призвели до простою та тривалість простою (згідно з листом Мінсоцполітики від 04.10.2013 № 179/06/186-13).

Окрім цього, 30.03.2020 набув чинності Закон України № 540-IX “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на забезпечення додаткових соціальних та економічних гарантій у зв’язку з поширенням коронавірусної хвороби” (далі – “Закон № 540-IX), який вніс ряд уточнень та нововведень, зокрема, до деяких положень Кодексу законів про працю стосовно простою. Наприклад, встановив порядок оплати праці під час простою у зв’язку з карантином, врегулював режим дистанційної роботи, а також можливість введення гнучкого режиму робочого часу.

Recent News

VIEW ALL NEWS