SPENSERS

Фото Назад
  • Експертна думка
  • 31-03-2020

ПЕРШИЙ КРОК ДО ЗАПУСКУ РИНКУ ЗЕМЛІ В УКРАЇНІ

foreword

31 березня 2020 року Верховною радою прийняте історичне рішення – ухвалений Закон України “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обігу земель сільськогосподарського призначення” (далі – Закон). Дане питання впродовж останніх років було предметом багатьох політичних маніпуляцій, тому Закон прийнято в скороченій редакції. Ще зарано говорити про відкриття ефективного ринку землі, яким би він міг бути, але перший крок в цьому напрямі зроблено.

Основні положення Закону передбачають:

foreword

Земельна реформа включає в себе не лише ухвалення Закону про обіг землі, а й ряд інших питань, які наразі лише розглядаються Верховною Радою України і включають в себе:

Наразі навряд чи потрібно очікувати значного економічного ефекту від прийнятого Закону з огляду на передбачені ним обмеження, однак є і ряд переваг:

Одночасно скасування мораторію на продаж земель сільськогосподарського призначення несе певні ризики для агрокомпаній – власників земельного банку, сформованого, зокрема, за рахунок оренди паїв. Землевласники можуть піддатися спокусі отримати додатковий дохід і розірвати існуючі договори оренди, що може призвести до втрати земельних ділянок, в тому числі права їх першочергового викупу.

З метою уникнення зловживань з боку землевласників, агрокомпаніям, до вступу в силу Закону, необхідно провести комплексну експертизу існуючих договорів оренди земельних ділянок.

Команда Spensers уважно відслідковує проходження земельної реформи в Україні і інформуватиме своїх клієнтів про зміни законодавства і їх наслідки для бізнесу.

Recent News

VIEW ALL NEWS