SPENSERS

Фото Назад
  • Top news ukr
  • 02-07-2020

Нові правила фінансового моніторингу

foreword

28 квітня 2020 року разом з набранням чинності ЗУ «Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення» (далі – Закон), для українців почали діяти нові правила фінансового моніторингу.

Основні нововведення Закону зводяться до наступного:

По-перше, Законом було змінено розмір операцій, що підпадатимуть під фінмоніторинг.

Відтепер замість операцій від 150 тис. гривень під обов’язковий фінмоніторинг потрапляють суми від 400 тис. гривень, за наявності однієї або більше таких ознак:

Для переказів без відкриття рахунку (в тому числі міжнародних) межа становитиме 30 тис. гривень. Для переказів на суму, яка перевищує 30 тис. гривень необхідно буде надати банку інформацію про відправника та отримувача коштів (для фізичних осіб це ПІБ, номер рахунка/електронного гаманця, унікальний обліковий номер фінансової операції, номер паспорта або дата та місце народження; для юридичних осіб — ідентифікаційний код, номер рахунка/електронного гаманця, з якого списують гроші або унікальний обліковий номер фінансової операції).

Окрім цього, дозволений ліміт на переказ готівки без ідентифікації відправника за допомогою документів зменшився з 15 тис. гривень до 5 тисяч гривень.

Слід звернути увагу, що ці правила не поширюються на оплату комунальних послуг, податків, штрафів та інших обов’язкових платежів незалежно від суми; оплату кредиту на суму до 30 000 гривень; оплату товарів і послуг на будь-яку суму за допомогою картки або іншого платіжного пристрою, якщо номер картки чи телефону супроводжує переказ; зняття грошей з особового рахунка.

По-друге, Законом було розширено коло суб’єктів первинного фінансового моніторингу.

Закон зобов’язує повідомляти про підозрілі операції (або операції, що перевищують вищезгадані встановлені Законом суми для фінансового моніторингу), крім аудиторських і бухгалтерських компаній, ще й осіб, що надають консультації з питань оподаткування, послуги щодо створення, забезпечення діяльності або управління юридичними особами та постачальників послуг, пов’язаних з обігом віртуальних активів.

По-третє, було вдосконалено процедуру визначення кінцевих бенефіціарних власників.

Так, з метою встановлення кінцевого бенефіціарного власника, суб’єкти первинного фінансового моніторингу не мають покладатися виключно на інформацію з ЄДР. Окрім витягу з ЄДР, суб’єкти первинного фінансового моніторингу:

Загалом, зміни до правил фінансового моніторингу, передбачені Законом, допоможуть встановити додатковий контроль над тіньовими доходами та наблизять українське законодавство з питань запобігання відмиванню доходів до світових стандартів FATF.

Завантажити інфографіку

Recent News

VIEW ALL NEWS