Expert

Фото Назад
  • Експертна думка
  • 02-06-2020

Оподаткування нерухомості

foreword

Основні зміни законопроекту 1210

23.05.2020 року набрав чинності Закон України «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо вдосконалення адміністрування податків, усунення технічних та логічних неузгодженостей у податковому законодавстві» від 16.01.2020 № 466-IX (законопроєкт №1210).

Крім іншого, даний закон торкнувся і питань оподаткування нерухомості, в т.ч. земельних ділянок.

Серед основних змін:

Нагадаємо, що дохід від продажу (обміну) об’єктів нерухомого майна не частіше одного разу протягом звітного податкового року та за умови перебування такого майна у власності платника податку понад три роки, не оподатковується ПДФО. Дохід від продажу протягом звітного податкового року більш як одного з об’єктів нерухомого майна підлягає оподаткуванню ПДФО за ставкою 5%.

Таким чином, До об’єктів оподаткування податком на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки не включаються: будівлі промисловості, віднесені до групи “Будівлі промислові та склади” (код 125) Державного класифікатора будівель та споруд ДК 018-2000,що використовуються за призначенням у господарській діяльності суб’єктів господарювання, основна діяльність яких класифікується у секціях B-F КВЕД ДК 009:2010, ЩО НЕ ЗДАЮТЬСЯ ЇХ ВЛАСНИКАМИ В ОРЕНДУ, ЛІЗИНГ, ПОЗИЧКУ!

Уточнено граничний термін подання звітності з податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки (пп. 266.7.5 ПКУ)

У попередній редакції ПКУ було зазначено, що платники податку – юридичні особи повинні подати відповідну декларацію до 20 лютого поточного року, що викликало певні суперечності, щодо граничного строку подачі декларації – 19 лютого чи 20 лютого включно. Поточною редакцією ж передбачено, що платники податку – юридичні особи повинні подати відповідну декларацію не пізніше 20 лютого поточного року.

Нагадаємо, що від сплати земельного податку звільняються:

Звільнення від сплати податку за земельні ділянки, поширюється на земельні ділянки за кожним видом використання у межах граничних норм:

Від сплати податку звільняються на період дії єдиного податку четвертої групи власники земельних ділянок, земельних часток (паїв) та землекористувачі за умови передачі земельних ділянок та земельних часток (паїв) в оренду платнику єдиного податку четвертої групи.

Дана норма починає діяти з 1 липня 2020 року

Слід зазначити, що змінився також порядок оподаткування ПДФО операцій з продажу або обміну фізичними особами об’єктів рухомого майна.

Так

Recent News

VIEW ALL NEWS